NOVINKY

arr3Pravidlená servisná prehliadkaPravidelná servisná prehliadka Pre optimálnu kvalitu a bezporuchovosť vozidiel je potrebné... arr3Falošné náhradné diely V dnešnom svete sa kopíruje, falšuje a inak napodobňuje čokoľvek. A to aj v automobilovom svete.... arr3Cenník pokút platný od 1. novembraViete, koľko zaplatíte, ak nedodržíte pravidlá? Prinášame nový cenník pokút platný od 1. novembra... arr3Bloková výnimka! EU č.1400/2002 V roku 2004 aj v Slovenskej republike vstúpila do platnosti zásadná legislatívna... arr3Dezinfekcia ozónom  Najsilenejšie prírodné dezinfekčné činidlo, účinky sa prejavia aj na miestach, kde sa bežná...

KONTAKTY

AL - Auto, s.r.o.
Pod Táborom 43A/14118
080 01 Prešov
tel: 0905 688 613 / 0915 426 655
lesko@al-auto.sk
Kontaktná osoba: Ing.Dávid Leško

» Servis automatickej prevodovky
Servis automatickej prevodovky

Automatická prevodovka robí jazdu jazdou bezpečnejšou, pohodlnejšou a niekedy aj úspornejšou. Spolupráca medzi automatickou prevodovkou a motorom vozidla je prvotriedna. Automatické prevodovky šetria motor a pri benzínovom palive je spolupráca ešte o stupeň efektívnejšia. Automatická prevodovka má vo väčšom množstve prípadov súvislý nábeh na poškodenie. Už prvotné prejavy poškodenia je potrebné riešiť čo najskôr, kým oprava nie je ešte časovo ako aj z hľadiska financií náročná. Automatická prevodka je komplexná ako aj komplikovaná sústava, kde jednotlivé prvky sú na seba naviazané. Jazda s poškodenou súčiastkou prevodovej sústavy vedie k kompletnému pokazeniu automatickej prevodovky. 

V autoservise AL-Auto, s.r.o. Vám ponúkame kompletný servis, diagnostiku, údržbu a opravy automatickej prevodovky. Stačí ak vyplníte formulár a my Vám zašleme cenovú ponuku prostredníctvom e-mailu. 

Zistiť cenu

 V súčasnosti sme do konca roka 2016 vykonali tieto úkony na viac ako 100 vozidlách. 

Výmena oleja v automatickej prevodovke

Opotrebovaný olej je najčastejším dôvodom poruchy automatickej prevodovky. Pri opotrebovaní oleja v automatickej prevodovke už olej neslúži akoby mal, a stráca svoje charakteristické vlastnosti, ktoré zabezpečujú bezchybné fungovanie automatickej prevodovky. Konštrukcia automatickej prevodovky je omnoho krát viac citlivejšia na čistotu a kvalitu oleja, pretože olej predstavuje jej veľmi dôležitú súčasť. 

Zariadenie na čistenie automatickej prevodovky a výmenu oleja

 

Olej v motore je menení v pravidelných intervaloch a užívatelia motorových vozidiel sa nad týmto faktom vôbec nepozastavujú. Na rozdiel od toho výmena oleja v automatickej prevodovke ešte stále vyvoláva značné diskusie a polemiky. Avšak  pri bližšom pohľade  na konštrukciu automatickej prevodovky vidíme, že je neporovnateľne viac citlivejšia na kvalitu a čistotu oleja než motor, pretože olej v nej hrá veľmi dôležitú úlohu.

Po výmene oleja v automatickej prevodovke dochádza:

  • k zvýšeniu spoľahlivosti v prevodovej sústave,
  • k predĺženiu životnosti prevodovej sústavy,
  • k odstráneniu nepresného riadenia, 
  • k náprave vynechávania jednotlivých prevodových stupňov, 
  • k predchádzaniu problémov v prevodovej sústave a drahých opráv.
MWRiZTM5